strona w jezyku polskimstrona w jezyku angielskim


Szanowni Internauci


Oferujemy mnóstwo książek Aby kupić wybraną pozycję należy wpłacić pieniądze na nasze firmowe konto bankowe: IDEA BANK S.A. 98 1950 0001 2006 0226 4361 0002, a następnie podać e-mailem (delfinoterapia@op.pl) imię, nazwisko oraz dokładny adres pod który ma trafić przesyłka. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych książek zostaną przeznaczone na budowę ośrodka rehabilitacyjnego z delfinami. Co tydzień nowa dostawa.

Franciszek prawdziwa historia życia. Autorzy Agnieszka Gracz, Adam Sosnowski. Książka jest nowa z autografami. Cena 60 zł.

Zupy odchudzające, sezonowy detoks. Autor:Magdalena Markowska, Książka jest nowa z autografem Pani Magdaleny. Cena 23 zł.

Szeptucha. Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk. Książka jest nowa z autografem Pani Katarzyny. Cena 30 zł.

Pacjent odmienny kulturowo. Autorzy Elżbieta Krajewska-Kułak, Andrzej Guzowski, Grzegorz Bejda, Agnieszka Lankau. Książka jest nowa, z autografem Pani Elżbiety. Cena 37 zł.

Transplantologia i pielęgniarstwo transplantacyjne. Autorzy: Hanna Rolka, Beata Kowalewska, Barbara Jankowiak, Elżbieta Krajewska-Kułak. Książka jest nowa, z autografem Pani Elżbiety. Cena 80 zł

Pacjent "inny" wyzwaniem opieki medycznej. Autorzy Elżbieta Krajewska-Kułak, Andrzej Guzowski, Grzegorz Bejda, Agnieszka Lankau. Książka jest nowa, z autografem Pani Elżbiety. Cena 80 zł.

Choroby obturacyjne układu oddechowego w wieku podeszłym. Autorzy Joanna Chorostowska-Wynimko, Monika Franczuk. Książka jest nowa, z autografem pani Joanny. Cena 65 zł.

Półwysep Wegnera. Autor: Krzysztof Birkenmajer. Książka opisuje prace polskich polarników na Spitsbergenie. Publikacja jest nowa, z autografem Pana Krzysztofa. Cena 33 zł.

Biuro przesyłek niedoręczonych. Autor: Natasza Socha. Książka jest nowa z autografem Pani Nataszy. Cena 25 zł.

Depresja w praktyce lekarza rodzinnego. Autor: Marek Jarema. Książka jest nowa z autografem Pana Marka. Cena 60 zł.

Terapia manualna wybranych dysfunkcji kończyny górnej. Autor: Marcin Rosiński. Książka jest nowa. Cena 70 zł.

H. Stańczyk "Bitwa o Kraków 1945". Seria DWŚ Tom IV. Praca opisuje dzieje Krakowa od czasów najdawniejszych do współczesności. Szczegółowo przedstawia planowanie operacji krakowskiej przez sztaby 1 i 4 Frontu Ukraińskiego, a także niemieckie przygotowania do powstrzymania radzieckiej ofensywy. Zawiera opis m.in. działań bojowych od Wisły i Wisłoki aż do Krakowa, walki o przełamanie obrony niemieckiej przed przyczółkiem sandomierskim oraz uderzenie 38 armii 4 Frontu Ukraińskiego na Kraków z rejonu Karpat. Książka jest nowa z dedykacją i autografem autora. Cena 43 zł.

T. Krząstek, H. Stańczyk, "Tobruk 1941-1996. W 55 rocznicę bitwy. Tradycje Strzelców Karpackich". Książka przedstawia losy żołnierzy służących w tej formacji, a zwłaszcza z Karpackiej Brygady, zwanych szczurami pustynnymi. Na zdjęciach są m.in. ich sztandary bojowe, szkice przebiegu walk i zdjęcia dowódców Książka jest nowa z dedykacją i autografem autora. Cena 30 zł.

"Kompendium postępowania w nowotworach wątroby". K.Simon i K.Krzemieniecki. Autorzy publikacji, którzy na co dzień pracujący jako onkolodzy, lekarze chorób zakaźnych czy hepatolodzy przedstawiają najnowsze diagnostyki i terapii nowotworów wątroby. Książka jest nowa z autografem autora. Cena 43 zł.

"EndoProteryka. Przewodnik dla praktyki". Maciej Żarow. Obszerne opracowanie dotyczące odbudowy protetycznej zębów leczonych endodontycznie. Książka posiada wiele zdjęć i schematów, jest nowa z autografem i dedykacją autora. Cena 135 zł.

"Historia weterynarii i deontologii" Janeczek, Chrószcz, Ożóg, Pospieszny. Książka jest adresowana do studentów weterynarii i lekarzy weterynarii, ale autorzy mają nadzieję, że wzbudzi ona także zainteresowanie miłośników innych dziedzin nauki. Publikacja jest nowa, z autografem autora. Cena 55 zł.

"New indications in aesthetic implantology. Journeys in Pursuit". M. Dominiak, T. Gedrange. Książka jest nowa, ofoliowana. Cena 200 zł.

"Mosty betonowe. Podstawy konstruowania i obliczania" Kazimierz Furtak. Książka jest nowa z autografem autora. Cena 35 zł.

"Atlas technik operacyjnych w ortopedii psów i kotów". A. Johnson, D. Dunning, G. Wąsiatycz. Publikacja zawiera informacje na temat najnowszych stabilizacji złamań, naprawczych osteotomii, artrodez, a także amputacji kończyn. Ma bardzo przejrzysty układ: z lewej strony jest opis procedury, a z prawej zdjęcia, schematy i rysunki przedstawiające zabieg. Książka jest nowa z autografem autora. Cena 165 zł.

"Fiszer". Książka prezentuje twórczość jednego z najlepszych polskich architektów Stanisława Fiszera. Pracował on m.in w Kambodży, Francji, Polsce i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zaprojektował wiele budynków użyteczności publicznej m.in. we Francji Gmach Archiwów Narodowych, Siedzibę Grupy Andre, Ambasadę Japonii i Hotel Parc Monceau. W Polsce jego dziełami są: Giełda Papierów Wartościowych i Budynek biurowy Articom Center. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Książka ma 284 str., zawiera mnóstwo zdjęć, rysunków i szkiców. Opisy wykonano w 3 językach: polskim angielskim i francuskim. Publikacja jest nowa z oryginalną dedykacją i autografem architekta. Cena 150 zł.

M. Jerzy, Chryzantemy. Książka radzi jak uprawiać ponad 100 różnych gatunków chryzantem. Każdy gatunek jest przedstawiony na dużym, kolorowym zdjęciu. Książka jest nowa, tylko troszkę przykurzona. Cena 15 zł.

Leighton Taylor "Rekiny i inne stworzenia morskie". W książce tej czytelnik znajdzie odpowiedzi na wiele pytań m.in. Czy rekiny są dobrymi rodzicami? Jak widzą i słyszą w wodzie? W jaki sposób niektóre ryby radzą sobie w całkowitej ciemności? Kto jest groźniejszy: rekin czy człowiek? Książka posiada wspaniałe rysunki i niezwykłe zdjęcia, Książka jest nowa w twardej oprawie. Cena 25 zł.

Diagnozowanie i leczenie zaburzeń czynnościowych narządu żucia. A. Dubojska. Książka opisuje: czynniki negatywnie wpływające na układ stomatognatyczny człowieka, powstawanie zaburzeń i diagnostykę. Materiał na płycie DVD obejmuje przeprowadzenie wywiadu, obserwacji oraz wybrane sposoby badania stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni, wykonanie rejestracji zewnątrzustnej i wewnątrzustnej centralnego położenia żuchwy metodą Gerbera. Książka jest nowa z dedykacją i autografem autorki. Cena 110 zł.

"Jak sobie radzić z chorobami tętnic", T. Zubilewicz, P. Terlecki - książka zawiera informacje o fizjologii układu krwionośnego oraz podstawy badania klinicznego, czynników ryzyka rozwoju miażdżycy, metod zapobiegania tej chorobie oraz jej leczenia. Publikacja jest nowa z autografami autorów. Cena 30 zł

"Wygrać z atopią. Zasady rozpoznawania i leczenia atopowego zapalenia skóry u psów, kotów i koni". M. Szczepanik, P. Wilkołek. Książka opisuje jak pomóc zwierzętom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry. Publikacja jest nowa, zawiera dedykacje i autograf autora. Cena 75 zł.

Jak przeżyć z teściami? B. Legutko, G. Iniewicz. Jest to przepełniona humorem a jednocześnie bogatą psychologiczną wiedzą rozmowa o tym, w jaki sposób budować relację z teściami. Stara się odpowiedzieć m.in. na pytania: Jaki powinien być ich udział w życiu małżonków i w wychowywaniu wnuków? Kiedy i czy prosić ich o radę, a kiedy uznać ich sugestie za wtrącanie się? Czy obciążenia, jakie wynosimy z domu są do pokonania? Książka jest nowa. Cena 13 zł.

Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia G. Iniewicz, M. Mijas. Książka przedstawia m.in. charakterystykę i diagnozowanie sprawców przestępstw seksualnych, zachowania osób uzależnionych od seksu, parafilię, homoseksualizm, przemiany i zachowania seksualne młodzieży. Publikacja jest nowa. Cena 35 zł.

"Ultrasonografia gałki ocznej", P. Fryczkowski. Jest to pierwszy na polskim rynku podręcznik diagnostyki ultrasonograficznej gałki ocznej. Zawiera: ponad 400 zdjęć, które pozwalają na porównanie obrazu USG ze stanem klinicznym, ocenę stanu ciała szklistego oraz diagnostykę przed- i pooperacyjną siatkówki. Dzięki szczegółowym oznaczeniom zdjęć można prześledzić główne etapy stawiania diagnozy za pomocą USG. Książka jest nowa z dedykacją i autografem autora. Cena 90 zł.

"Ultrasonografia w stanach zagrożenia życia i intensywnej terapii". D. Sobczyk, P. Andruszkiewicz, J. Andres. Książka opisuje zastosowanie ultrasonografii w stanach wymagających leczenia przez lekarzy zajmujących się anestezjologią, intensywną terapią i medycyną ratunkową. Najwięcej miejsca zajmują: ocena morfologii i funkcji serca (echokardiografii przezklatkowej i przezprzełykowej), używanie ultrasonografii w ocenie jamy brzusznej (badanie wg protokołu FAST), płuc, zatok przynosowych i szerokości osłonki nerwu wzrokowego, a także w procedurach wykonywanych pod kontrolą USG (kaniulacja naczyń, perikardiocenteza czy torakocenteza). Książka jest nowa z autografem autorki. Cena 95 zł.

"Choroby łojotokowe skóry. Procedury zabiegów kosmetycznych” D. Nowicka. Publikacja przedstawia m.in. jak wykonywać różne zabiegi kosmetyczne na skórze ze zmianami łojotokowymi. Książka jest nowa i zawiera autograf autorki. Cena 43 zł.

Bedeker Okulistyczny T. I "Optyczna koherentna tomografia". E. Wylęgała, A. Nowińska, S. Teper. Publikacja przedstawia różnego typu aparaty OCT dostępne w Polsce, zasady interpretacji i nomenklaturę zapisów OCT, badanie przedniego odcinka oka przy użyciu OCT m.in w dystrofiach rogówki i zespołach wad wrodzonych, stożku rogówki, przeszczepach rogówki, chirurgii refrakcyjnej, chirurgii zaćmy, badaniu kąta przesączania, monitorowaniu jaskry oraz urazach przedniego odcinka oka. Książka jest nowa. Cena 85 zł.

Bedeker Okulistyczny T. IV "Choroby rogówki". Praca zbiorowa pod red. prof. E. Wylęgały. Publikacja omawia nowoczesną diagnostykę i leczenie chorób rogówki m.in. terapię sieciowania włókien kolagenowych rogówki, laserową chirurgię refrakcyjną, pobieranie i przechowywanie rogówek oraz zastosowanie sztucznych rogówek. Książka jest nowa. Cena 85 zł.

"Biocybernetyka. Metodologiczne podstawy dla inżynierii biomedycznej", Ryszard Tadeusiewicz. Publikacja prezentuje najnowsze osiągnięcia z biocybernetyki - technologii w służbie nauk przyrodniczych i medycyny. Książka jest zupełnie nowa z autografem autora. Cena 40 zł.

"Atlas pasożytów człowieka", Alicja Buczek. Publikacja opisuje m.in. cechy różnych grup pasożytów wykrywanych u pacjentów, próbach gleby i wody, a także zasięga ich rozprzestrzenienia, lokalizację u człowieka, nazwy wywoływanych chorób i problemy pojawiające się podczas rozpoznawania pasożytów. Przedstawia m.in. kleszcze, roztocza, pluskwy, komary, meszki, pchły, owsiki oraz lamblie. Książka jest zupełnie nowa z autografem autorki. Cena 160 zł.

Turystyka, wychowanie fizyczne i rehabilitacja osób niepełnosprawnych, P. Halemba, R. Hermaciński. Książka jest zupełnie nowa z autografem autora. Cena 90 zł.

"Biomarkery procesu zapalnego i stresu oksydacyjnego przydatne w różnicowaniu stanów zapalnych trzustki i ludzi”, M. Jabłonowska, H. Milnerowicz. Książka jest nowa z autografem autorki. Cena 25 zł.

"Badania okulistyczne", seria Podstawy Okulistyki, M. Misiuk- Hojło. Książka jest skierowana do lekarzy rozpoczynających specjalizację z okulistyki. Prezentuje procedury badań okulistycznych oraz m.in. zagadnienia: pomiaru ostrości wzroku, badanie pola widzenia, badanie w lampie szczelinowej, tonometrię i ocenę źrenic. Książka jest nowa z dedykację oraz autografem autorki. Cena 45 zł.

"Leksykon seksuologiczny od A do Z", Z. Zdrojewicz. Jest przeznaczony dla studentów, pracowników naukowych, lekarzy, psychologów, pedagogów oraz osób zainteresowanych seksuologią. Zawiera m.in. odniesienia do mitologii wielu kultur, najnowsze osiągnięcia seksuologii medycznej, biografie pionierów światowej seksuologii, ciekawostki obyczajowe, opis pozycji i technik seksualnych. Książka jest nowa, z autografem autora. Cena 40 zł.

"Postępowanie w powikłaniach sercowo-naczyniowych w raku płuca, Krzakowski, Opolski, Szmit". Rak płuca jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym na świecie. W książce tej wybitni polscy specjaliści z dziedziny onkologii, radioterapii, torakochirurgii, chorób wewnętrznych, pneumonologii i kardiologii starali się ustalić jednolity i najlepszy sposób leczenia chorych na raka płuca, którzy zgłaszają też objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego. Książka jest nowa, na jednej ze stron znajduje się autograf autora publikacji. Cena 96 zł.

"Rak szyjki macicy. Profilaktyka, diagnostyka i leczenie". M. Spaczyński, E. Nowak-Markwitz, W. Kędzia. Wraz z rozwojem badań naukowych lekarze dysponują coraz doskonalszymi narzędziami profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka szyjki macicy. Są one opisane w tej publikacji. Książka jest nowa i zawiera autografy autorów. Cena 95 zł.

"Ciąża problemy internisty i kardiologa". M. Dłużniewski, I. Grzywanowska-Łaniewska, M. Wielgoś. Książka omawia fizjologię układu krążenia w czasie ciąży, postępowanie w schorzeniach kardiologicznych (m.in. nabyta zastawkowa wada serca, nadciśnienie tętnicze, kardiomiopatia, choroba wieńcowa) oraz chorobach wewnętrznych (m.in. zakażenia układu oddechowego, choroba refluksowa,nieswoiste choroby zapalne jelit, kamica nerkowa, choroby tarczycy) występujących u kobiet w ciąży. Liczne tabele i schematy zwiększają ułatwiają zrozumienie treści. Książka jest nowa. Cena 90 zł.

"Fizjoterapia w kardiologii", E.Smolis-Bąk, B. Kazimierska. Zawarte w książce informacje dotyczą fizjologii, patofizjologii, zasadniczych metod diagnostycznych a w szczególności rehabilitacji w różnych schorzeniach kardiologicznych oraz po operacjach. Autorzy nie pomijają również tematów trudnych m.in. aktywności seksualnej po zawale serca. Książka jest nowa. Cena 47 zł.

"Zaburzenia lipidowe", Barbara Cybulska, Longina Kłosiewicz-Latoszek. Książka ukazuje jak powstają zaburzenia lipidowe i jaki mają wpływa na nasze zdrowie, a zwłaszcza na tętnice. Prezentuje także sposoby ich leczenia, oraz podaje przykładowe diety. Wydanie II uaktualnione. Książka jest nowa, na jednej ze stron autorki złożyły swoje autografy. Cena 60 zł.

Szpiczak Mnogi Przypadki kliniczne Artur Jurczyszyn Aleksander Skotnicki. Książka opisuje historie ludzi chorych na szpiczaka. Zostały one opracowane przez wielu lekarzy z całej Polski. Na tle teoretycznych rozważań, wielu danych z badań, ogólnych założeń diagnostyczno-terapeutycznych i wyników badań klinicznych dotyczących zachorowań na szpiczaka mnogiego w Polsce, w niniejszym tomie pochylono się nad pojedynczym chorym - mimo że wszyscy chorują na tę samą chorobę, każdy choruje inaczej. Książka jest nowa. Na jednej ze stron A. Jurczyszyn złożył swój autograf. Cena 95 zł.

Wytyczne resuscytacyjne, Janusz Andres. Książka prezentuje jak przeprowadzać zabiegi resuscytacyjne u osób w każdym wieku nawet noworodków i cierpiących na różne schorzenia, omawia automatyczne defibrylatory, opisuje wiele chorób oraz leków. Książka jest nowa, a na jednej ze stron prof. Janusz Andres złożył swój autograf. Cena 65 zł.

"Najlepsze przepisy dla całej rodziny" to książka dla każdego, kto gotuje dla siebie, rodziny i dba o zdrowie. Jej autorami są: Grzegorz Łapanowski-kucharz założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzący i juror w Programie Top Chef oraz Maja Sobczak-propagatorka zdrowego stylu życia i naturalnej diety. Przepisy podzielono na 5 rozdziałów: śniadania, II śniadania, obiady, kolacje oraz przekąski i desery. Cena 30 zł.

Choroby serca u kobiet wyd. II. Świątecka, Kornacewicz-Jach. Przez długi czas wyniki badań chorób serca i obserwacji przeprowadzonych wśród mężczyzn, odnoszono w tej samej mierze do kobiet. Nie dawno okazało się, że istnieją odrębności dotyczące epidemiologii, rozpoznawania, patomechanizmu, przebiegu i rokowania w chorobach serca u kobiet. Również oddziaływanie organizmu kobiety na leki może być odmienne. Książka prezentuje te różnice. Na jednej ze stron prof. Zdzisława Kornacewicz-Jach złożyła swój autograf. Książka jest nowa, Cena 60 zł.

Postępowanie w powikłaniach sercowo-naczyniowych w raku piersi, Opolski, Krzakowski. Publikacja przedstawia pierwsze w Polsce i Europie wspólne wytyczne Nadzoru Kardiologicznego i Onkologicznego dotyczące zapobiegania i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z rakiem piersi. Książka jest nowa. Cena 95 zł.

Przerzuty nowotworowe w kościach, Maciej Krzakowski. Monografia przedstawia obecny stan wiedzy na temat teoretycznych uwarunkowań nowotworowych przerzutów w kościach oraz postępowania w klinicznej praktyce. Książka jest nowa. Cena 90 zł.

Pionierzy reumatologii województwa śląskiego. Szkic sylwetek. Anna Kotulska. Eugeniusz Kucharz. Historie życia znanych śląskich lekarzy, którzy mieli wpływ na rozwój reumatologii jako dziedziny medycznej. Książka zawiera mnóstwo wspaniałych zdjęć. Na jednej ze stron autorzy złożyli swoje autografy. Książka jest nowa. Cena 25 zł.

Ruchomość znaczy sprawność Eugeniusz Kucharz. Poradnik dla chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. Zawiera opis choroby, jej leczenie, zalecana gimnastykę oraz przepisy kulinarne.Książka jest nowa. Cena 20 zł.

Reumatolodzy. Opowieści w kuluarach, Irena Zimmermann-Górska Spotkanie lekarzy, niezależnie od miejsca i okoliczności, w kuluarach zjazdów, na wycieczce, przyjęciu urodzinowym, kończy się zawsze opowiadaniem o „przypadkach” lub szczególnych sytuacjach związanych z wykonywanym zawodem. Autorzy książki postanowili "opowiedzieć" niektóre takie wspomnienia. Jest to zobrazowanie pewnego etapu historii polskiej reumatologii, w którym przyszło im pracować. Książka jest nowa. Cena 30 zł.

Terapia niewydolności serca, Jarosław Dróżdż. Książka omawia niemal wszystkie dostępne metody terapii niewydolności serca. Pierwsza część dotyczy ostrej niewydolności serca, począwszy od postępowania przedszpitalnego. W części drugiej przedstawiono kolejne elementy terapii schorzenia w fazie przewlekłej. Trzecia część prezentuje techniki elektroterapii. książka jest nowa. Cena 77

Kompendium chirurgii onkologicznej A. Jeziorski P. Rutkowski autograf. Książka powstawała pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Omawia główne zagadnienia z zakresu chirurgii narządowej i aktualne zalecenia postępowania, oparte na światowym piśmiennictwie. Na okładce prof. Piotr Rutkowski złożył swój autograf. Książka jest nowa. Cena 120 zł.

Rehabilitacja kardiologiczna Kuch, Janiszewski, Mamcarz autografy. Kompleksowo opracowana książka z zakresu rehabilitacji kardiologicznej. Na okładce autorzy książki złożyli swoje autografy. Książka jest zupełnie nowa. Cena 55 zł

Joanna Karaś-Tęcza, Joanna Czogała "Śledztwo na cztery ręce i mikroskop". Książka oparta jest na faktach. Opisy przypadków klinicznych mają oryginalną, atrakcyjną, i przystępną formę. Książkę czyta się z zapartym tchem - jak kryminał, a uporządkowana wiedza z zakresu dermatologii automatycznie zostaje w głowie bez żadnego wysiłku. Książka jest zupełnie nowa, zafoliowana. Cena 76 zł.

Maria Hanna Niżankowska, "Jaskra pierwotnie zamkniętego kąta". Doskonała książka opisująca jaskrę oraz jej leczenie. Posiada mnóstwo interpretacji tomograficznych obrazów PZK, zdjęć i rysunków. Książka jest nowa, a na jednej ze stron autorka złożyła swój autograf. Cena 110 zł.

Maciej Wilk "Diagnoza w socjoterapii. Ujęcie psychodynamiczne". Książka ukazuje problemy rozwojowe dzieci i młodzieży, ich prawidłowe diagnozowanie oraz stosowanie różnorodnych form pomocy psychologicznej, a także jak udzielać wsparcia rodzicom i opiekunom nastolatków. Książka jest zupełnie nowa i zawiera autograf autora. Cena 29 zł.

Bogusława Kaczmarek, "Wspomaganie rozwoju dzieci z zespołem Downa". Książka jest nowa. Cena 32 zł.

Bogusława Kaczmarek "Trudna dorosłość osób z zespołem Downa". Książka jest nowa. Cena 50 zł.

Bogusława Kaczmarek, "Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi". Książka jest nowa. Cena 40 zł.

Sylwia Górzna "Dzieci Abrahama, dialog kościoła katolickiego z islamem i judaizmem w Polsce w okresie pontyfikatu Jana Pawła II". Książka jest zupełnie nowa. Na jednej ze stron autorka złożyła swój autograf.

"Geografia wyobrażona regionu. Literackie figury przestrzeni". Autorzy: Kalinowski, Kuik-Kalinowska, Mikołajczak. Rok wydania 2014, książka jest zupełnie nowa. Cena 20 zł.

"Szalom Asz Polskie i żydowskie konteksty twórczości". D. Kalinowski. Kutno 2011. Książka jest w stanie niemal idealnym. Cena 15 zł.

"Perwersja w literaturze" Kalinowski, Macul, Foltyn. Książka opisuje perwersję jako wykroczenie poza przyjęte normy w psychicznej i fizycznej sferze życia. Opisuje m.in. eksperymentowanie z ciałem, specyficzne związki doświadczania bólu, cierpienia, ciała i płci, patologiczne uzależnienie od drugiej osoby, literackie obrazy sprawowania władzy w relacjach życia seksualnego oraz psychicznego. Cena 20 zł.

"Twórczość w godzinach nadliczbowych", Daniel Kalinowski. Książka prezentuje różne metodologie naukowe, epoki i pokolenia badaczy. Bohaterami tekstów są pisarze polscy, czescy, niemieccy, francuscy i amerykańscy. Cała wielowymiarowość służy ukazaniu pansemiotyzmu otaczającego nas świata. Cena 20 zł.

"Raptularz kaszubski", Daniel Kalinowski. Jest to to zbiór recenzji kaszubskojęzycznych utworów m.in. poezji, esejów, dramatów, spektakli teatralnych i różnych artykułów. Cena 27 zł.

"Związki miłosne w sieci: Leppert Kacprzak autograf autora. Książka opisuje nawiązywanie, tworzenie i utrzymywanie relacji partnerskich za pomocą Internetu. Ukazuje mechanizmy wpływające na decyzję o wyborze partnera z punktu widzenia psychologicznego i społecznego. Prezentuje portale randkowe, gdzie nawiązuje się znajomości i buduje swój wizerunek. Pokazuje perspektywy rozwoju portali randkowych oraz zagrożenia związane z poszukiwaniem miłości w sieci. Książka zawiera bogatą bibliografię oraz netografię. Na jednej ze stron autor Roman Leppert złożył swój autograf. Cena 20 zł.

Celia Brayfield "Boski Andy i przyjaciele" - Andy Forrest, Sam, Rhys, Mickey oraz Georg to mężczyźni, którym hormony szaleją w ostatnim zrywie młodości. Jednak wiedzą, że już wkrótce, wspólnie muszą podjąć decyzję co będą robić dalej. Rozwód? Seks? Więzienie? Czy muszą wycofać się w blasku sławy? Jest to zabawna opowieść o trudnych męskich wyborach. Książka jest zupełnie nowa, tylko troszkę przykurzona. Cena 6 zł.

Saul Bellow Herzog, działa najwybitniejszych noblistów - bohaterem jest wykładowca, który znajduje się w złym stanie psychicznym, w samotności pragnie odzyskać spokój i równowagę. Traktowany przez otoczenie jako chory - utwierdza się w przekonaniu oswojej wrażliwości i odmienności. Książka jest zupełnie nowa, tylko troszkę przykurzona.

Józek Towpik, Dermatologia i wenerologia, podręcznik dla szkół medycznych. Książka jest w doskonałym stanie technicznym Wydawnictwo PZWL, liczba stron 206. Cena 10 zł. Koszt przesyłki list polecony ekonomiczny 7 zł, list polecony priorytetowy 9 zł.

Encyklopedia dzikich zwierząt, Morza i oceany. Książka doskonale opisuje życie i budowę ciała: butlonosów, humbaków, orek, rekinów, ośmiornic, węgorzy, koralowców i meduz. Posiada fantastyczne, unikatowe zdjęcia. Stan techniczny książki: doskonały, niemal idealny. Autor: praca zbiorowa, ilość stron:168, rok wydania 1992, okładka twarda. Cena 17 zł, koszy przesyłki: list polecony ekonomiczny 9 zł, list polecony priorytetowy 11zł.

3 książki z serii Harlequin. Wszystkie są w bardzo dobrym stanie technicznym, przeważnie są tylko trochę przykurzone.
Harlequin Romans, Catherine George, "Krew nie woda".
Harlequin Romans, Cara Colter, "Dziedzictwo".
Harlequin Calssic Ulubione Romanse, Charlotte Lamb, "Mroczne dziedzictwo".
Cena łączna za 3 sztuki - 6 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny-8 zł, list polecony priorytetowy-10 zł.

6 książek z serii Harlequin. Wszystkie są w dobrym stanie technicznym, przeważnie mają tylko trochę pogięte okładki.
Harlequin Romance, Rosemary Hammond, "Dwa serca, dwa światy".
Harlequin Romance, Lynne Graham, "Spotkanie po latach".
Harlequin Romance, Janet Dailey, "Ogień i lód".
Harlequin Gorący Romans Duo, Charlene Sands, "Zakazana Miłość", Mauren Child "Pocałuj mnie".
Harlequin Desire, Joan Johnston, "Małżeństwo według podręcznika".
Harlequin Desire, Cathy Williams, "Karaibska rapsodia".
Cena łączna za 6 sztuk - 12 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny-8 zł, list polecony priorytetowy-10 zł.

Gotthold Beck, "Gdy wcześnie nadchodzi śmierć". Przeżycia 20-letniej dziewczyny, która umiera. Jaki sens ma życie, które kończy się w wieku 20 lat?, Czy wiara w Jezusa może naprawdę pomóc?. Odpowiedzi na takie i podobne pytania udziela ojciec młodziutkiej Lindy. Jest on od ponad 40 lat misjonarzem w Japonii. Publikacja jest zupełnie nowa, tylko troszkę przykurzona. Cena 12 zł. Koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny - 7 zł, list polecony priorytetowy-10 zł.

Ursula K. Le Guin "Świat Rocannona", Amber 1990 r. Książka jest nie używana. Cena 10 zł. Koszty wysyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł, list polecony priorytetowy 9 zł.

`

Marek Jaworski "Październik'56". Wydawnictwo Spółdzielcze Warszawa 1987 r. Książka jest w bardzo dobrym stanie. Cena 22 zł. Koszty wysyłki: list polecony ekonomiczny 8 zł, list polecony priorytetowy 9 zł.

Jules Verne "Les Enfants du Capitane Grant", Wydawnictwo Szkolene i Pedagogiczne, Warszawa 1986 r. Książka jest nie używana tylko trochę przykurzona Cena 12 zł. Koszty wysyłki: list polecony ekonomiczny 8 zł, list polecony priorytetowy 9 zł.

Marcin Gorazdowski, "Papużki Faliste" - książka zawiera wiele informacji o pielęgnacji, karmieniu, rozmnażaniu i chorobach papużek. Nie była używana, ma tylko wybrudzoną tylną okładkę. Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza "Ergos", liczba stron: 33, cena książki: 7 zł. Koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny: 8,00 zł, list polecony priorytetowy: 10.00 zł

Andrzej K. Wróblewski "Uczeni w Anegdocie".
Stan książki: bardzo dobry, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Warszawa 1999 r., ilość stron: 296, oprawa: miękka. Cena 20 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Elaine Landau "Osama ben Laden. Wojna z Zachodem", książka opisuje życia Osamy ben Ladena oraz działalność Al-Qaidy.
Stan książki: nie używana, lekko przykurzona, Wydawca: Muza S.A. i Klub Dla Ciebie, Warszawa 2001, wydanie I, liczba stron: 200, oprawa miękka. Cena 20 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Yonah Alexander, Michael S. Swetnam "Siewcy śmierci. Osama bin Laden i inni szefowie Al.-Qaidy". Książka zawiera historię Al-Qaidy, jej ideologię, cele działania i strukturę organizacyjną. Są zdjęcia oraz życiorysy jej przywódców m.in. Osamy bin Ladena. Została uznawana za światowy bestseller.
Stan książki: bardzo dobry. Bellona, 2001 r. okładka miękka, broszurowa, klejona, liczba stron: 165. Cena 15 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Irena Gumowska "Czy wiesz co jesz ?" Alfa Star 1985 r., ilość stron 207, okładka miękka.
Stan książki: bardzo dobry. Cena 15 zł. Koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Helena Szczygłowa, Ludmiła Nowicka, "Robię przetwory".
Stan książki: bardzo dobry. Wydawnictwo Spółdzielcze, Warszawa 1991 r. ilość stron 83. Cena 12 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Irena Jurgielewiczowa "Byłam Byliśmy-wspomnienia", jest to autobiografia, w której autorka wspomina swoje dzieciństwo. Akapit Press 1997r, wydanie I.
Stan książki: bardzo dobry. Ilość stron: 264. Cena 15 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Tomasz Szarota "Stefan Grot Rowecki", książka przedstawia historię życia generał dywizji Wojska Polskiego, komendanta głównego Armii Krajowej, dowódcy Sił Zbrojnych w Kraju, ma dużo zdjęć. Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1985 r.
Stan książki: bardzo dobry. Ilość stron: 288. Cena 15 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Barbara Hołub "Z rondlem i anegdotą przez wieki".
Stanan książki: nie używana, wydawca: Przyjaciółka 1993 r., ilość stron 160. Cena 15 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 7 zł.

H Dębski "Przysmaki kuchni myśliwskiej".
Stan książki: bardzo dobry, Państwowe Wydawnictwo Rolne i Leśne, Warszawa 1989 r., ilość stron 284. Cena 15 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 7 zł.

Angelika Ilies "Gdy przychodzą goście-zimny bufet".
Stan książki: nie używana, okładka twarda, lakierowana. Warszawski Dom Wydawniczy 1990 r. ilość stron 64. Cena 13 zł. Koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Zofia Wieczorek-Chełmińska "Zasady żywienia i dietetyka stosowana" - podręcznik dla wydziałów dietetyki medycznych studiów zawodowych.
Stan książki: bardzo dobry, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1987 r. Ilość stron 411. Cena 20 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 8 zł.

Wanda Piotrowiakowa "Piekę ciasta i ciasteczka".
Stan książki: bardzo dobry. Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne w Warszawie, wydanie II, ilość stron 184. Cena 12 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Roger Macdonald "Człowiek w żelaznej masce", autor próbuje rozwiązać jedną z najbardziej fascynujących zagadek historii nowożytnej, czyli ustalić tożsamość tajemniczego więźnia zmuszonego do ukrywania swej twarzy pod żelazną maską, żyjącego podczas panowania króla francuskiego Ludwika XIV. Kim był i dlaczego został tak okrutnie ukarany nie wiadomo, ale powstało na ten temat wiele teorii, napisano sporo książek i nakręcono film.
Stan książki: bardzo dobry, Wydawnictwo Bellona 2007r., okładka miękka, ilość stron 344. Cena 20 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 8 zł.

Günter Grass "Psie lata" to ostatnia po "Blaszanym bębenku" oraz "Kocie i myszy" część dzieła nazwanego "Trylogią gdańską". Opowiada o wojennym życiu ludzi w Gdańsku i jego okolicach, a później w zmieniającym się państwie niemieckim. Posiada malownicze opisy miejsc, w których realizm miesza się z bajkowością.
Stan książki: bardzo dobry, jedynie okładka jest trochę przybrudzona. Wydawnictwo Morskie Gdańsk 1990r. Ilość stron 543. Cena 20 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Maria Bojarska "Król Lear nie żyje". Książka opowiada o kilkunastu latach życia Tadeusza Łomnickiego, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, o jego pasji, miłości i śmierci widzianych oczami jego żony. Okładka twarda, lakierowana.
Stan książki: nie używana, lekko przykurzona. Polski Dom Wydawniczy wydanie IV, ilość stron 344. Cena 20 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 8 zł.

Larousse "Ziemia. Rośliny, Zwierzęta", opisuje historię naszej planety w oparciu o najnowsze badania biochemiczne i chemii molekularnej m.in. kształtowanie się lądów, mórz, narodziny zwierząt oraz ludzi. Posiada mnóstwo kolorowych zdjęć, rysunków, tablice chronologiczne oraz słownik naukowych terminów przyrodniczych.
Stan książki: nie używana, ale przykurzona. Polska Oficyna Wydawnicza BGW, Warszawa, wydanie IV, okładka twarda, lakierowana, ilość stron 371. Cena 25 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 8 zł.

Alistair Maclean "Partyzanci", powieść sensacyjna, której akcja dzieje się podczas II wojny światowej, we Włoszech i Jugosławii. Oddziały Tity odpierają ataki Niemców, cetników i ustaszów. Do walki włączają się również szpiedzy.
Stan książki: bardzo dobry. Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, wydanie I, 1989r. Cena 10 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

Ken Follet "Klucz do Rebeki", powieść sensacyjno-szpiegowska. Akcja ma miejsce w Egipcie podczas ofensywy Rommla przeciwko Brytyjczykom. Równolegle do zmagań wojennych toczy się "cicha" wojna brytyjskiego kontrwywiadu z niemieckim szpiegiem Alexem Wolfem.
Stan książki: bardzo dobry, okładka twarda, obwoluta lekko wytarta na grzbiecie. Wydawnictwo Amber 1989r. ilość stron 317. Cena 13 zł, koszt przesyłki: list polecony ekonomiczny 6 zł.

 

© 2006-2017 All rights reserved